|
|
| |
| Onze gegevens |
 |
Burgers Letselschade
Provenierssingel 1 A
3033 ED Rotterdam
Tel. 010 – 4677500
Fax 010 – 4677200
info@burgers-schade.nl
|
|
|
|
|
Minder loon voor werknemer die vaak ziek is
Door een gat in de Wet poortwachter kunnen werkgevers werknemers die vaak ziek zijn, minder betalen. Als een werknemer terugkeert van ziekteverzuim, meldt de werkgever hem toch gedeeltelijk ziek. De werknemer merkt dat pas wanneer zijn loon na verloop van tijd daalt. Dit schrijft het Nederlands Dagblad.
FNV Bondgenoten zegt de truc regelmatig tegen te komen en volgens de bond lopen werknemers hiermee het risico eerder in een arbeidsongeschiktheidsuitkering te belanden. De Wet Poortwachter schrijft voor dat een werkgever twee jaar lang loon moet doorbetalen van een zieke werknemer, maar het percentage verschilt per cao.
Loondoorbetalingsplicht loopt door
Door iemand na terugkeer op de werkvloer toch ‘administratief’ ziek te melden, blijft de termijn van de loondoorbetalingsplicht gewoon doorlopen. In veel cao’s zakt het loon in het eerste of tweede ziektejaar met tien of twintig procent. ‘Zo’n werknemer kan ineens zijn loon zien dalen. Dat kan als hij weer ziek wordt, maar ook als hij inmiddels aangepast werk doet. Dat is het moment dat ze bij ons aan de bel hangen’, zegt Felix Alejandro Pérez, bestuurder bij FNV Bondgenoten.
Risico op herhaald ziekteverzuim
Deze praktijk komt volgens de bond voor bij grote bedrijven die in kaart hebben gebracht met welke werknemers ze risico lopen op herhaald ziekteverzuim. Sommige werkgevers willen dan niet steeds opnieuw beginnen met een periode van twee jaar loondoorbetaling.
Bron: Nederlands Dagblad
|
|
|
|